Hakkımızda

Bu sayfada olduğunuza göre US yayınları’nın kim olduğunu merak ettiniz.

US yayınları'nın mutfağında yayıncılık sektörüne gönül vermiş, bu alanda ilklere imza atmış, kitapları çok seven, işinin ehli bir ekip var.

Yayınevimizyaşadığı renkli coğrafyadan gücünü alan, zengin kültürünü evrensel değerler ile buluşturmayı amaçlayan, yazmaya sevdalı her yaştaki gençlerle güç birliği yaparak, kültürümüzü, edebiyatımızı ve bugüne dek yeterince tanıtılmamış sanat ve bilim insanlarımızı ülkemize ve dünyaya tanıtmak amacıyla, 2017’de kuruldu.

Yayınevimizin kuruluş tarihi yeni olmakla birlikte, yayımcılıkta yirmi yıla yakın bir deneyimin ürünü. Bunun açıklaması kurucumuzun özgeçmişinde yatıyor.

Kurucumuz Osman Usta, dizgici ve tasarımcı olarak, 1990 yılında başladığı meslek hayatı boyunca, matbaacılık ve yayımcılık sektörünün her kademesinde çalıştı. 2015’de, ülkemizde simgebilim alanında yayımlanan ilk kitaplardan biri olan “Çöl Gülü” adlı romanı ile yazarlık hayatı başladı. Gençlerin hayallerine ve ufuklarının genişliğine inanan bir yayımcı olarak, kültür ve proje alanında gençleri motive edici girişimlerin az olduğu düşüncesiyle, bu boşluğu doldurmak üzere, 2017’de US yayınları’nı kurdu.

Kendimize “Geçmişi anlatmak; şimdiyi kavramak; yarına hazırlanmak” cümlesini rehber seçtik.

Çalışanlarımızın en önemli ortak özelliği hem kitap hem de teknolojinin yıllardır içinde olmaları ve bu iki farklı alanı edebiyat dünyamız için en güzel şekilde birleştirerek US yayınları altında buluşan bu ekibin ortak gücü en sevdikleri işi yapıyor olmaları.

Yayınevimiz, kurulduğu yıl, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı “GENÇDES Etkinlik ve Proje Desteği” kapsamında, alanının ilklerinden olan,“Dünya Âlimi: Bîrûnî” adlı eseri yayınladı. 2018 yılında, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ilk defa olarak gerçekleştirdiği “İLK ESER DESTEĞİ” kapsamında, yazar Aykut Bulut’a ait “Delikli İki Buçuk Kuruş” adlı öykü/hikaye kitabıyla bakanlık desteğine hak kazandı.

Hedefimiz, eserlerini tanıtma ve yayımlatma konusunda imkânları olmayan, her yaştaki yetenekli ve azimli gençlerin önünü açmak, onlara destek olmak, sosyal hayata ve edebiyat dünyasına kazandırmak Yayınevimiz, Mânâ Kitap ve US yayınları markaları altında, hedefi doğrultusunda seçkin eserler yayınlamaya devam ediyor.

Sektöründe şu ana kadar birçok ilki hayata geçiren US yayınları, yayınladığı kitaplarını internet üzerinden okuyucusuna ulaştırmak ve farklı bir müşteri deneyimi için kolları sıvayıp mutfağa girdi ve sayfalarında gezindiğiniz sitenin içeriklerini hazırlamaya başladı.

Okuyan, merak eden, yenilikleri seven, müşterilerine değer veren ekibimiz herkesi daha çok okumaya davet ediyor ve size sesleniyor:


Neden Us yayınları?

%100 Mutlu Okur

Biz de sizin gibi kitapları çok seviyoruz. Üye olduğun andan itibaren sipariş sonrasına kadar her adımda memnuniyetin birinci önceliğimizdir.

7/24 Müşteri Hizmetleri

Tüm soru ve sorunlarınız için her zaman buradayız. “Müşteri Hizmetleri” servisimize, e-posta veya sosyal medya üzerinden 7 gün 24 saat, çağrı merkezimizden ise hafta içi 09:00 - 18:00 arası ulaşabilirsiniz.

Hızlı ve Kolay İade

Tek tıkla hızlı ve kolay iade usyayinlari.com’da. Tek yapman gereken “Siparişlerim” sayfasına girerek iptal etmek istediğin ürünü seçmek. Bu kadar basit.

Güvenli Alışveriş

Sizin güvenliğinize ve gizliliğinize önem veriyoruz. 256bit SSL* Güvenlik Sertifikası’na sahip usyayinlari.com’da güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

* SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.