G-DP8ZBLG6ZJ
  • Tek Kişilik Panayır / Gülcan Güngör
Tek Kişilik Panayır / Gülcan Güngör
Ürün Kodu : US-026       Yorumlar (5)      Yorum Ekle
Marka :  US Yayınları
35.00 TL   24.50 TL   Kdv Dahil
-
+

Tek Kişilik Panayır / Gülcan GÜNGÖR

 

Tek kişilik bu panayır serüveninde binlerce direniş, sınav, binlerce yıkılış, yokoluş ve “mim” ile yeniden bir doğuş var. Her panayır tek kişiliktir aslında ve hepimiz kendi panayırımızın soytarısı, kralı/kraliçesi, seyircisi, hokkabazı değil miyiz? İç alemimizin yangınları telaşları değil midir günümüz-de gecemizde devinen ve dilimize düşen? Ve her esaret, kendi asaletini de bünyesinde taşımaz mı?

Kimi zaman parmak uçlarından yıldızlar dökebilecek kadar maharetli ve cömert, kimi zaman hayatın rutinlerini, işleyişini ukala ve hırslı bulacak kadar farkındalıklı bir ruhun başındaki ağrı, o baş ağrısındaki tasada açan çiçek bu şiirler. Bir bakıyorsunuz Edip Cansever, bir bakıyorsunuz Cahit Sıtkı... Zaman zaman Nazımane, kimi zaman Gülsitane...

Bu kitaptaki şiirler, kendi varlığının da ötesindeki yangınları, acıları tüm benliğinde duyumsayan bir ruhun samimice ve özgün bir tavırla kendini ifade etmesi. Hile de yok, hurda da. Gün ışığına, aşka, dostluğa, insanca olana, sevgiye, kendi halindeliğe, küçücük sevinçlere kucak açan çiçekler bir demet olmuş da düşmüş önümüze. Dillendirilemeyen yaraların sözcüklere sığınmış hali, “Küstüm Çiçeği”nin barışma arzusu bu kitap!

Hepimizin içinde tek kişilik panayırlar döner durur. Bir yanar bir söner ışıkları. Bunu böyle özgün bir biçim ve eyvallahsız bir üslupla sunmak hoşluğun âlâsı olmuş. Panayırlarımız maalesef çoğu kez tek kişilik  zaten.

Şiir ve şairin “Tek Kişilik Panayır”ı sizi bekliyor.
Yayın Tarihi: 2020
ISBN: 978-625-44436-6-4
Baskı Sayısı: 1
Sayfa Sayısı: 96
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Ebat: 13,5x19,5 cm

Toplam 5 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
HATİCE TAŞ BEYAZOĞLU
Her mısrasında kendinizden bir duygu bulacağınız muhteşem bir şiir kitabı.
Eda Ekiz
Kadın duyarlılığı, naif bir duyuş, çağın mecburiyetleri şartları nedeniyle arafı yaşayan içindeki hem dişil hem eril enerjiyi idare etmeye dengede tutmaya çalışan ve örselenen kadının şiiri Güçlü olmaya mecbur olan kadının eyvallahsız şiiri
RIDVAN bOSTAN
Hepimizin içinde olan ancak çoğu kez susturduğumuz o ’’hakiki’’ ses ile yazılmış her biri ayrı güzel şiirler. Okumanız dileğiyle..
Raziye Ceylan
Bin bir çiçekten toparlanmış polenler gibi hissettim verdiği balın tadı çok güzeldi siz de mahrum kalmayın.
AYHAN CEYLAN
Mesajları ve hissettirdikleri ile muhteşem ve organik bir eser.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.